توسعه سبز، اندیشه ماست

شرکت اندیشه سبز خزر در مرداد سال 1379 توسط تعدادی از جوانان خلاق و با انگیزه ی گیلانی در شهر رشت با هدف ارائه خدمات دسترسی به اینترنت با هزینه به مراتب پایین تر از شرکت های غیر بومی و سهولت دسترسی گیلانیان به سرویس اینترنت، تاسیس گردید و بعد از کسب مجوز ISP از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت حرفه ای خود را آغاز نمود. فعالیت‌های شرکت در هنگــام تاسیس، به طور خـــاص بر روی ارایه‌ی خدمات دسترسی به اینترنت از طریق مودم های آنالوگ (Dial Up) متمرکز بود. با گذشت دو سال از فعالیت شرکت و پس از کسب مجوز VOIP، خدمات تلفن بین الملل به فعالیت های شرکت اضافه شد، همچنین با سرمایه گذاری مناسب و افزایش امکانات و تجهیزات و پس از کسب مجوز ISDP، ارائه خدمات پهنای باند به سایر ISP های نوپا استان نیز جزو فعالیت های شرکت گردید.

با گذشت اندک زمانی و پیشرفت های شگرفی که در حوزه ارتباطات و اینترنت بوجود آمد، اندیشه سبز خزر حرکت پرشتاب و رو به رشد خود را ادامه داده و همواره جزو شرکت های پیشتاز ارائه دهنده سرویس های ارتباطی همچون DSL و پهنای باند بیسیم بوده است و افتخار ارائه سرویس به اکثر سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی استان گیلان و شمار بسیار زیادی از مشترکان حقیقی را دارد. همچنین همزمان با گسترش دامنه جغرافیایی و تکنولوژی های برقراری ارتباط، فعالیت خود را در خارج از مرزهای استان گیلان ادامه داده است و هم اکنون در استان های مازندران، همدان و قزوین به ارائه سرویس اینترنت می پردازد.

در طول سالیان اخیر بسیاری از سازمان های دولتی و خصوصی، بانک ها، کارخانجات صنعتی و شرکت های همکار با استفاده از خدمات تخصصی اندیشه سبز خزر، از جمله پهنای باند اختصاصی و مراکز داده، نیاز خود به شبکه های ارتباطی داخلی و اختصاصی و ذخیره سازی اطلاعات را تامین نموده اند.

نیازهای جامعه فناوری اطلاعات همواره در حال تغییر است و سرعت رشد این صنعت چه در حوزه سخت افزار چه نرم افزار بسیار بالاتر از دیگر صنایع است. شرکت اندیشه سبز خزر به جهت پاسخگویی به این نیازها با تغییرات و پیشرفت های روز همگام می باشد. امروزه بخش عمده ای از نگرانی های کارشناسان و مدیران IT سازمان ها مربوط به هزینه های بالای ذخیره سازی و نگهداری ایمن اطلاعات می باشد. اندیشه سبز خزر با ارائه خدمات مرکز داده این نگرانی را مرتفع نموده است. این مرکز داده مطابق با استاندارهای روز دنیا، آماده خدمت رسانی به سازمان ها و شرکت ها می باشد.

تجربه سال ها ارائه ی خدمات، حضور مستمر، برخورداری از جدیدترین تکنولوژی های روز و کارکنان مجرب، مجموعه اندیشه سبز خزر را به شرکتی پیشگام در صنعت IT استان تبدیل کرده و منطبق با آخرین استانداردهای این حوزه همواره گام های بلندی در زمینه ارتقای سطح دانش فنی استان بر می دارد.

اندیشه سبز خزر با بکارگیری تعداد بسیار زیادی از کارشناسان و فارغ التحصیلان حوزه های کاری تخصصی، علی الخصوص فناوری اطلاعات، و با تدبیر و هدایت اعضای هیئت مدیره خود در اندیشه دستیابی جایگاه متمایز در بازار و کسب رضایت مشتریان و نهایتاً تعالی سازمانی است.