سرویس اینترنت بی‌سیم

در راستای توسعه شبکه اینترنت اندیشه سبز خزر در تمامی نقاط شهر رشت و فایق آمدن بر مشکل زیرساخت مخابراتی برخی مناطق که امکان ارائه سرویس ADSL در آن ممکن نمی باشد، بر آن شدیم تا سرویس اینترنت بیسیم را به متقاضیان گرامی عرضه نماییم.

این نوع سرویس خدمت جدیدی است که برای مشتریانی فراهم شده است که بنا به مشکلات زیرساختی قادر به استفاده از سرویس ADSL نمی باشند و یا مشتریانی که متقاضی سرویس های بالاتر از 16 مگابیت هستند و نیاز به سرعت آپلود و دانلود برابر (متقارن) دارند. با استفاده از این سرویس، مشتریانی که خط تلفن PCM دارند و یا در مناطقی زندگی می کنند که دارای زیرساخت مخابراتی ضعیف است، می توانند از سرویس اینترنت پرسرعت بهره ببرند. این سرویس در فاز اول در شهر رشت اجرا خواهد شد و متقاضیانی که در محدوده تحت پوشش اینترنت بیسیم اندیشه سبز خزر باشند می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند

اینترنت بی‌سیم نه تنها جانشین مناسبی برای خط زمینی است، بلکه در نقاطی که امکان برقراری ارتباطات زمینی وجود ندارد، می تواند مقرون به صرفه باشد و در مدت زمان بسیار کوتاهتری نصب و راه اندازی شود. شبکه انتقال بی‌سیم کلیه مزایای شبکه زمینی را بدون هیچ یک از معایب آن دارا بـوده و تـنهـا مشکـل آن در دیـدرس هم بودن نقاط ارتباطی می باشد. به این معنی که تجهیزات کاربر باید در خط مستقیمی از یکی از آنتن های بی‌سیم (Point-to-Point) شرکت قرار گیرد. تجهیزات سمت کاربر بصورت اکسس پوینت خارجی بر روی سقف مکان مشتری نصب می گردد و باید در دید مستقیم با تجهیزات (آنتن فرستنده) شرکت قرار گیرد. این اکسس پوینت خارجی توسط کابل به اکسس پوینت داخل محل مشتری متصل می شود. در صورتیکه مودم یا اکسس پوینت داخلی دارای وای فای باشد، مشتری می تواند توسط انواع دستگاه های بی‌سیم و با سیم به اینترنت متصل شود.

عدم نیاز به خط تلفن جهت اتصال

راه اندازی سریع

سرعت بالا و کیفیت مطلوب

سرعت ارسال و دریافت متقارن (برابر)

دسترسی به اینترنت بصورت 24 ساعته

وجود پشتیبانی 24 ساعته

امکان تمدید سرویس بصورت غیرحضوری (آنلاین)

عدم نیاز به پرداخت هزینه نگهداری پورت

امکان انتقال پین های خریداری شده به دوره های بعدی


سرویس‌های اینترنت وایرلس

کد سرویس حجم دوره قیمت سرویس (ریال)
W1 10 گیگابایت 440.000
W2 25 گیگابایت 950.000
W3 50 گیگابایت 1.475.000
W4 100 گیگابایت 2.185.000
W5 200 گیگابایت 3.585.000
W6 1000 گیگابایت 15.000.000


حجم اضافه

پین حجم اضافه (گیگابایت) 3GB 5GB 10GB 20GB 50GB 100GB
قیمت (ریال) 90.000 134.000 244.000 424.000 904.000 1.650.000در صورت جابجایی محل، مشتری باید برای بررسی پوشش بی‌سیم در محل جدید با واحد پشتیبانی هماهنگ کند.

تجهیزات توسط کارشناسان شرکت تنظیم می شود و اطلاعات اکسس پوینت خارجی در اختیار مشتری قرار نمی گیرد.

در صورتیکه محل کاربر در شعاع تعریف شده برای سرویس دهی نباشد، تجهیزات پس گرفته می شود و هزینه های دریافت شده شده به مشتری عودت داده می شود.

IP اختصاص داده شده به مشتریانی که از این سرویس استفاده می نمایند از نوع Valid IP داینامیک می باشد در صورت نیاز به IP استاتیک، مشتری می بایست ماهانه مبلغ 400.000 ریال پرداخت نماید.


شرایط دریافت سرویس اینترنت بی‌سیم


محل مورد نظر مشتری باید در دیدرس تجهیزات شرکت (آنتن) باشد. کارشناسان شرکت با استفاده از آدرس مشتری، امکان سنجی اولیه را انجام می دهند.

مدت زمان تمامی سرویس ها یک ماهه می باشد.

تجهیزات پس از نصب متعلق به مشتری است و دارای گارانتی یکساله است.

هزینه متعلقات مربوط به نصب مانند مودم یا اکسس پوینت داخلی، کابل و ... بر عهده مشتری می باشد.
سوالات متداول1 نحوه اقدام جهت دریافت سرویس چگونه می‌باشد؟
مشتریان گرامی می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر شرکت و ارائه مدارک شناسایی، جهت دریافت این سرویس اقدام نمایند. بعد از امکان سنجی اولیه و در صورت امکان ارائه این سرویس در محل مورد نظر مشتری، حداکثر تا ۲ روز کاری کارشناس جهت نصب تجهیزات به محل مشتری اعزام می‌گردد. همچنین جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره تلفن ۳۴۱۰ با بخش فروش تماس حاصل نمایید.
2 آیا امواج مورد استفاده برای انسان زیان آور می‌باشد؟
خیر، امواجی که در این فن آوری استفاده می‌گردد امواج مجاز بین ۵۷۵۰ تا ۵۸۵۰ گیگاهرتز می‌باشد که هیچ ضرری برای سلامتی انسان‌ها ندارد.
3 آیا این سرویس قابلیت استفاده در سفر را دارد؟
خیر، خدمات اینترنت بی‌سیم در محلی که اینترنت تحویل داده می‌شود قابل استفاده است و در صورت جابجایی از محل سکونت فعلی و استقرار در محل جدید می‌توان جهت نصب مجدد اقدام نمود.
4 از زمان نصب تا استفاده از سرویس چقدر زمان نیاز است؟
معمولا از زمان درخواست کاربر تا فعال سازی سرویس اینترنت کمتر از ۲۴ ساعت زمان مورد نیاز است.
5 آیا می‌توان از تجهیزات موجود استفاده نمود یا نیاز به خرید تجهیزات شرکت شما می‌باشد؟
خیر، جهت دریافت سرویس حتما نیاز به آنتن (اکسس پوینت خارجی) و کابل می‌باشد. کابل‌کشی می‌تواند از روی نمای ساختمان صورت پذیرد و یا کابل‌کشی داخلی باشد. لازم به‌ذکر است اگر در نظر دارید کابل‌کشی داخلی را خودتان انجام دهید حتما پیش از انجام این کار با همکاران فنی شرکت تماس حاصل نمایید.
6 بعد از اتمام دوره سرویس چگونه می توان نسبت به تمدید مجدد سرویس اقدام نمود؟
کاربران جهت تمدید مجدد می‌توانند به یکی از دفاتر شرکت مراجعه نمایند. جهت مشاهده آدرس دفاتر شرکت اینجا را کلیک نمایید. همچنین امکان تمدید بصورت آنلاین وجود دارد. جهت مشاهده نحوه تمدید آنلاین می‌توانید از این لینک استفاده نمایید.